Prelegenci

Alina Rudnicka-Acosta
Prezes Zarządu Audyt Partner sp. z o.o.
Stworzyła centrum usług wspólnych i rozwinęła je biznesowo. Uczestniczyła w wielu projektach akwizycyjnych. W swoich działaniach wykorzystuje wiedzę ekonomiczną w dziedzinach: finanse, rachunkowość i podatki oraz kreatywność biznesową. Zawodowo związana z markami Intermoda, Selena, Grupa Impel, Tax Care S.A., EPSA BPO S.A. Doradza, kreuje i wdraża rozwiązania, które potrafią dwukrotnie zwiększyć obroty liderów na rynku polskiego biznesu. Jest praktykiem, który zbudował swoją wiedzę nie tylko na bogatym zawodowym doświadczeniu, ale również na solidnej podbudowie specjalistycznego wykształcenia, którego ostatni etap zakończyła 2016 r., z sukcesem broniąc dyplom Executive MBA w języku angielskim na Uniwersytecie Warszawskim z notą A+.

Katarzyna Bruździńska-Wójcik
AD.VISER | Business Partner
Praktyk obszaru sales & operations z 20-letnim doświadczeniem. Wprowadzała operacyjnie wiele produktów i usług na rynku zarówno korporacyjnym jak i detalicznym.
W sposób angażujący, profesjonalny i skuteczny wdraża strategie sprzedaży nowych oraz dojrzałych produktów czy usług – również w ujęciu operacyjnym.
Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu rekomendacji zasobów i narzędzi sprzedaży oraz audytowaniu i budowaniu prawidłowych procesów sprzedaży i operacji. Doświadczony szef sprzedaży we współpracy ze zróżnicowanym typem klienta. Wspiera przedsiębiorców w procesie sales & operations, również w obszarze cyfryzacji i automatyzacji. Znajomość potrzeb oraz realiów obszaru HR, pozwala wspierać małe, średnie i duże firmy również w budowaniu zespołów, rozszerzaniu kompetencji, czy automatyzowaniu procesów. Ceni partnerskie podejście i skupienie się na celu i zadaniach, które do niego prowadzą.  
Prywatnie jak i zawodowo ceni zasadę GROW:
Goal – cel
Reality – przeprowadzenie diagnozy, zbadanie aktualnie panującej sytuacji
Options – możliwe sposoby osiągnięcia celu, strategie lub plany działania
Will / Way Forward – co, kiedy i przez kogo ma być zrobione

Monika Martynkiewicz-Frank
Partner getsix®
Współzałożyciel i partner zarządzający w grupie getsix®, która jest wiodącą grupą polskich biur BPO z oddziałami we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Szczecinie, w obszarze outsourcingu płac i rachunkowości. Doświadczony księgowy (USA / UK /German-GAAP/PL-GAAP), analityk finansowy, negocjator i motywator rozwoju zawodowego kobiet.

Paweł Fałkowski
Partner ALTO
Założyciel i partner w ALTO (wcześniej FL Tax). Jest współzarządzającym departamentem podatkowym, jest także odpowiedzialny za departament outsourcingu usług księgowych i kadrowo-płacowych. Od wielu lat wspiera polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa we wszystkich tematach podatkowych. Jego specjalizacją jest podatek VAT. Posiada także duże doświadczenie w prowadzeniu postępowań podatkowych oraz sądowo-administracyjnych. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach tzw. Wielkiej Czwórki. W rankingu doradców podatkowych opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” z 2017 r. został wyróżniony jako rekomendowany doradca w zakresie VAT. Paweł Fałkowski jest także współautorem komentarza „Dyrektywa VAT”, który ukazał się nakładem wydawnictwa C.H.Beck. Jest doradcą podatkowym od 2005 r.

Wiktor Doktór
Prezes Pro Progressio
Doświadczony menedżer specjalizujący się w tematyce BPO, SSC, CRM i Call Center. Dwukrotnie nominowany do tytułu Menedżera Roku Regionu Łódzkiego oraz dwukrotnie uznany przez Gazetę Finansową za jedną z najważniejszych osobowości polskiego outsourcingu. Autor wielu publikacji i wystąpień dotyczących branży outsourcingowej. Prezes Fundacji Pro Progressio zajmującej się rozwojem sektora usług outsourcingowych w Polsce.

Jadwiga Wojtas Dyrektor Produkcji i Rozwoju
Soneta sp. z o.o. – producent oprogramowania ERP enova365

Ekonomistka z wykształcenia, ma również za sobą doświadczenie w pracy jako główna księgowa. Od 20 lat nieprzerwanie związana z branżą IT. W codziennej pracy łączy potrzeby świata biznesu z możliwościami technologii programistów i informatyków. Efektem pracy zespołu, którym kieruje J. Wojtas – jest polski system klasy ERP, ultra nowoczesny i przyjazny użytkownikom, których liczną grupę stanowią również Księgowi. Prywatnie miłośniczka baletu i opery, kierująca się maksymą, że najcenniejszych w życiu rzeczy nie nabywa się za pieniądze.

Paweł Jędrzejak
Trener Biznesu INFOR

Certyfikowany Trener Biznesu, ukończony program trenerski IBD Business School, Od 10 lat związany z branżą wydawniczą działającą na rynku firm, biur rachunkowych i sfery budżetowej. ekspert z zakresu publikacji elektronicznych, baz wiedzy i narzędzi wspomagających działy finansowo-kadrowe.

Jacek Bajson
Współpracuje z międzynarodową grupą ETL (European Tax & Law), która jest siecią firm księgowych, podatkowych, audytorskich i kancelarii prawnych, działającą w ponad 50 krajach na świecie. W ETL zajmuje się kwestiami sukcesji w biznesie i kontaktami z właścicielami firm (przede wszystkim księgowych i podatkowych), które chciałyby nawiązać współpracę z grupą ETL.
Jacek działa na rynku usług doradczych od ponad 25 lat. Większość doświadczenia zdobył podczas pracy w międzynarodowych firmach konsultingowych, odpowiadając m.in. za zarządzanie zespołami podatkowymi, usług księgowych i obsługi listy płac, doradztwa kadrowego. Jest ekspertem Prezydium Rady Podatkowej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
W latach 2010-2014 był Przewodniczącym Zarządu Mazowieckiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. W 2018 został wybrany do Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
Był wielokrotnie nagradzany i rekomendowany w rankingach redakcji dziennika „Rzeczpospolita” w kategorii najlepszego doradcy podatkowego w dziedzinie podatku dochodowego od osób fizycznych. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, licznych kursów managerskich, w tym m.in. IMD w Lozannie, a także programów szkoleniowych firm EY i PwC.

Michał Modrzejewski
Prawnik z wykształcenia, przez całą karierę zawodową związany z branżą informacji gospodarczej i zarządzania należnościami. Doświadczenie zdobywał w kancelariach prawnych odzyskujących należności, by następnie związać się z Euler Hermes. W ciągu minionych 15 lat współtworzył Dział Analiz Należności, którym zarządza.

Tomasz Homel
Dyrektor Business Unit MSP i Internet Comarch S.A.
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie w 2000 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Od 2000 roku związany z produkcją systemów do zarządzania Comarch ERP Optima i Comarch ERP Klasyka, najpierw jako konsultant, następnie jako projektant i dyrektor zespołu wsparcia Klientów. Obecnie w firmie Comarch pełni funkcję Dyrektora Business Unit MSP i Internet, odpowiedzialnego za produkcję systemu Comarch ERP Optima oraz funkcje prezesa w spółce iComarch24 SA, zajmującej się wytwarzaniem usług internetowych związanych z zarządzaniem i księgowością dla małych i średnich firm.

Urszula Kozłowska
Konsultantka Comarch ERP Optima
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, kierunku Informatyka i Ekonometria specjalność: Zarządzanie informacjami. Pracę w firmie Comarch rozpoczęła w 2010 roku. Zajmuje się wsparciem merytorycznym Klientów oraz Partnerów w obrębie modułu Płace i Kadry systemu Comarch ERP Optima a także aplikacji Comarch HRM. Odpowiada także za przygotowywanie i prowadzenie szkoleń z zakresu tej tematyki.

Justyna Bogaczewicz Konsultantka Comarch Business Intelligence
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gosporacze oraz Zarządzanie. Pasjonatka nowoczesnych technik zarządzania w przedsiębiorstwach. W Comarch pełni funkcję Konsultatna ds. rozwiązań Business Intelligence dla firm o zasięgu międzynarodowym.

Iwona D. Bartczak
Partner Business Dialog, szefowa Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”

Dziennikarz, publicysta, przedsiębiorca, twórca klubów biznesowych, animator społeczności dyskutujących na ważne współczesne tematy ekonomiczne, biznesowe, społeczne, egzystencjalne. Do 2005 roku pracowała jako redaktor tygodnika Computerworld, a następnie jako redaktor naczelny magazynów CFO Magazyn Finansistów i CIO Magazyn Dyrektorów IT. Od 2006 roku jest partnerem zarządzający w Business Dialog, platformie współpracy firm i osób oraz redaktorem naczelnym serwisu www.businessdialog.pl. Jest twórcą i szefową m.in. Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” czy Klubu „Dyrektor na Swoim”, a także współtwórcą programów edukacyjno-doradczych, np. Digital Finance Excellence www.dfe.org.pl czy Cyfrowy Fiskus www.cyfrowyfiskus.pl.

Joanna Iwanowska-Nielsen
Partner Zarządzający Nolta Career Experts, która jest butikową agencją doradztwa personalnego oferującą zakres usług wspierający dobór kadry dla firm i projektów z wielu sektorów gospodarki a także mentoring zawodowy oraz coaching zawodowy.
Jest Mentorką w programach ‘Biznes w Kobiecych Rękach’ fundacji Sieć Przedsiębiorczych Kobiet oraz ‘Liderki Biznesu’ EY, Cherie Blair Foundation a także członkiem WIREP oraz IFMA.
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sprzedaży, restrukturyzacji i komunikacji oraz zarządzaniu międzynarodowymi projektami typu B2B oraz B2C. Z rynkiem nieruchomości jest związana od ponad 15 lat.
Obecnie jest Członkiem Zarządu CEMAT A/S oraz Rady Nadzorczej CEMAT `70 i CEMAT Real Estate a także Członkiem Zarządu WildaNova Sp. z o.o.
Pracowała m.in. jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Eko-Park SA, Sales Executive Manager w UBM Polska, Senior Consultant w REAS, odpowiedzialna za projekty doradcze w Europie Centralnej i Środkowej, Dyrektor Zarządzający CEREAN oraz Sales & Marketing Director w Deniz Investment.
Od 2006 jest jednym z Fundatorów Europejskiego Instytutu Nieruchomości, aktualnie jest Wiceprezesem Zarządu.
Laureatka nagrody ‘Lwice Biznesu 2019’.

Adam Niewiedzioł
Specjalista ds. Kluczowych Klientów SaldeoSMART
Odpowiedzialny za koordynowanie sprzedaży aplikacji SaldeoSMART – programu do odczytywania papierowych i elektronicznych faktur. Na co dzień zajmuje się doradztwem w zakresie optymalizacji procesów biznesowych związanych z obsługą dokumentów oraz współpracą z Partnerami Biznesowymi. Ma kilkuletnie doświadczenie w sprzedaży i wdrożeniach systemów informatycznych.

Anita Gołębiewska
Pomysłodawczyni i Dyrektor Zarządzający w OSCBR, Dyrektor Operacyjny w CashDirector SA oraz Prezes spółki Superksięgowa, w której zarządza trzema dużymi oddziałami księgowymi w Polsce. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tej dziedzinie – na początku swojej kariery prowadziła księgowość dużych międzynarodowych firm. Od ponad 10 lat prowadzi pracę nad popularyzacją nowej jakości usług rachunkowych. Jest zwolenniczką podniesienia rangi zawodu księgowego, a dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu doskonale zna problemy z jakimi mierzą się przedstawiciele tej grupy zawodowej.

Tadeusz Chruściel
Prezes Zarządu Scanye Sp. z o.o.
Współtwórca Scanye, inteligentnego asystenta księgowości. Uwalniamy czas, energię i dobry humor w biurach rachunkowych. Wyręczamy ludzi w czasochłonnych, monotonnych procesach, które komputery mogą wykonać wydajniej. Zaoszczędzony czas nasi Klienci poświęcają na zadania wykorzystujące ich wiedzę i doświadczenie, rozwój osobisty oraz hobby.
Absolwent Finansów i Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej, pasjonat technologii i historii, a w czasie wolnym kina, motoryzacji oraz sportu.

Michał Pawlik
Współtwórca i prezes SMEO – niezależnej firmy faktoringowej, dostarczającej rozwiązania finansowania faktur firmom z sektora MŚP. Zanim założył SMEO w styczniu 2017, stworzył dla Getin Holding w 2011 roku firmę faktoringową Idea Money – która po trzech latach została sprzedana za 170 milionów złotych. Michał jest także twórcą eFaktoring.pl, pierwszej  w pełni online’owej usługi pożyczek pod fakturę dla mikrofirm. Jest aktywnie zaangażowany w rozwój sektora FinTech. Jest wykładowcą studiów MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Tomasz Górecki
Trener robotów w Wizlink. Absolwent warszawskiej SGH. Jego ścieżka zawodowa pozwoliła mu bardzo dobrze poznać procesy biznesowe w back-office przedsiębiorstw. Pracował między innymi z oprogramowaniem klasy CRM oraz ERP, szczególnie w działach księgowości, co pozwoliło mu, jako użytkownikowi, poznać m.in. oprogramowanie: Microsoft Dynamics CRM, Sage Symfonia, Raks oraz produkty Comarch bądź Asseco. Następnie, mając doświadczenie jako użytkownik w/w systemów, zaczął świadczyć usługi wdrożeniowe z nimi związane. Zawodowo zgłębia tajniki nowych technologii oraz ich praktycznego zastosowania w organizacjach. Obecnie zajmuje się tworzeniem scenariuszy dla robotów software’owych w narzędziu Wizlink.

Michał Wawiórko
CEO w Wizlink. Związany z branżą IT od 2006 r. Przez pierwszych klika lat był programistą, analitykiem i architektem rozwiązań z pogranicza telekomunikacji oraz informatyki, związanych głównie z wielokanałową obsługą klienta. Następnie zajmował się wsparciem technicznym w dziale sprzedaży, nawiązywaniem kontaktów z klientami oraz rozwojem produktów i biznesu. Od 2018 r. jest CEO w firmie First Byte, która jest właścicielem innowacyjnego narzędzia klasy Robotic Process Automation o nazwie Wizlink. Jest zafascynowany nowoczesnymi technologiami, które ułatwiają życie, takimi jak roboty software’owe oraz interfejsy konwersacyjne.

Piotr Ciski
Prezes Zarządu Sage w Polsce

Ekspert w dziedzinie strategii, innowacji oraz nowych technologii, zaangażowany w edukację cyfrową firm z sektora MŚP. Od ponad 18 lat związany z rynkiem oprogramowania. Od 4 lat zarządza polskim oddziałem Grupy Sage, jednego z największych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na świecie.

Jacek Sikorski
Regionalny Kierownik Sprzedaży Polkomtel Sp. z o.o.
Doświadczony ekspert i praktyk rynku telekomunikacyjnego z obszaru B2B zarządzający w firmie Polkomtel Sp. z o.o. działającej pod marką Plus zespołami Menadżerów i Doradców Handlowych obsługujących sektor małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.
Od ponad 20 lat związany z projektami budowania i podnoszenia kompetencji zespołów sprzedaży, rozwoju portfolio produktowego, zarządzania ofertą oraz wprowadzania nowych produktów w tym również spoza branży telekomunikacyjnej na rynek B2B.
Absolwent Wydziału Zarządzania oraz studiów podyplomowych na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie oraz studiów trenerskich w biznesie – Trener Biznesu, Coach ICF.

Tomasz Orłowski
Kierownik Działu Zarządzania Produktami ICT oraz ekspert ds. rozwiązań bezpieczeństwa IT w Netia SA (obszar ICT – NetiaNext)
Od prawie 15 lat związany z branżą IT/Telco, gdzie budował i zarządzał ofertą produktową ICT i usług konwergentnych dla klientów biznesowych oraz odpowiadał za marketing i strategię produktową u największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych UW oraz studiów menedżerskich na Akademii Leona Koźmińskiego.

Paweł Rychcik
Kierownik Działu Produktów Telco w Netia SA
Ukończył Politechnikę Warszawską, w Netii od 2005 r. zajmował się wdrażaniem m.in. produktów telefonii IP i contact center. Obecnie kieruje zespołem i jest odpowiedzialny za produkty z obszaru usług głosowych i transmisji danych.

Przemysław Koch
Pełnomocnik Ministra Finansów ds. Informatyzacji
Doświadczony manager IT związany z branżą finansową od ponad 15 lat. Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Karierę rozpoczął w firmie Accenture, gdzie odpowiadał za wdrożenie poszczególnych modułów centralnego systemu bankowego w PKO Banku Polskim. W latach 2006 – 2011 związany z belgijską Grupą Kapitałową KBC: Kredyt Bankiem oraz towarzystwami ubezpieczeń TUiR Warta i TU NŻ Warta. W latach 2011 – 2017 pracował w PKO Banku Polskim na stanowisku Dyrektora Departamentu Rozwoju Aplikacji Transakcyjnych. Pełnił kluczową rolę w procesach przejęcia Nordea Bank Polska oraz SKOK Wesoła przez PKO BP S.A., uruchomieniu w PKO Banku Polskim m.in.: bankowości mobilnej IKO, silnika do kalkulacji parametrów ryzyka zgodnych z metodą wewnętrznych ratingów IRB, systemu do obsługi transakcji opcyjnych, centralnego rozwiązania do obsługi produktów Cash Management, systemu do prowadzenia rachunków Loro wraz z funkcjonalnością ICM, wdrożenia nowego systemu autodealigowego IPKO Dealer, a także systemu do wykrywania nadużyć oraz ich obsługi (EFM – Enterprise Fraud Management). Aktualnie pełni także funkcję Pełnomocnika Ministra Finansów do spraw Informatyzacji, nadzorując pracę jednostek IT ww. Ministerstwie.

Bartosz Radziszewski
Partner platformy współpracy Business Dialog, menedżer programu Digital Finance Excellence współzarządza działalnością Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”

Partner platformy współpracy Business Dialog, menedżer programu Digital Finance Excellence współzarządza działalnością Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” Ma 15 letnim doświadczenie zarządzania w polskich spółkach i międzynarodowych korporacjach jako CEO lub CFO lub konsultant, również w spółkach giełdowych. Tworzył i zarządzał centrami usług wspólnych. Inwestuje w startupy, jako mentor wspiera je we wzroście i rozwoju. Specjalizuje się w finansach przedsiębiorstw, rachunkowości zarządczej oraz organizacji, optymalizacji i automatyzacji (w tym robotyzacji) procesów biznesowych. Jest autorem wielu artykułów i opracowań oraz wystąpień na konferencjach.

Wojciech Kramarz
Kierownik Projektów Departamencie Wsparcia Biznesowego Polkomtel Sp. z o.o., właściciela marki Plus
Od ponad 15 lat związany z branżą telekomunikacyjną i rozwiązaniami ICT dla firm w zakresie projektowania i wdrażania usług nowych technologii dla segmentu MŚP. Ekspert w zakresie efektywnej i bezpiecznej transmisji mobilnej. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, laureat Akademii Innowacji promującej tworzenie nowych usług telekomunikacyjnych działającej w ramach firmy Polkomtel.

Jacek Zawadzki
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w IT, z czego 10 lat jako osoba zarządzająca dużymi strukturami IT w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych. Odpowiedzialny za rozwój oraz wdrażanie rozwiązań dla obszaru sprzedaży w tym telemarketingu, portali internetowych oraz DWH. Wdrożył z sukcesem kilkadziesiąt projektów dla polskiego biznesu. Posiada doświadczenie w realizacji łączenia operacyjnego spółek w obszarze technologii. Od 2013 roku w BEST S.A., odpowiadał m.in. za zarządzanie obszarami IT i operacyjnym. W latach 2013-2015 z sukcesem zrealizował transformację IT w BEST S.A., której rezultatem jest wsparcie strategii biznesowej związanej z rozwojem całej Grupy Kapitałowej. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Informatyka i Ekonometria, posiada certyfikaty ukończenia szkoleń z metodologii Six Sigma. W 2014 oraz 2016 roku zdobył nagrodę Diament CIO w prestiżowym konkursie branżowym. Aktywny członek organizacji branżowych zrzeszających CIO w Polsce i za granicą.

Katarzyna Gulbicka
Dyrektor Pionu Windykacji Polubownej, BEST S.A.
Od 16 lat związana z branżą windykacyjną w BEST S.A. Manager z wieloletnim doświadczeniem w wielu obszarach takich jak rozwój i szkolenia pracowników, monitoring i jakość rozmów, windykacja telefoniczna, obsługa korespondencji oraz wsparcie strategii windykacyjnej w zakresie produktów restrukturyzacyjnych oraz marketingu. Podczas swojej pracy inicjowała i brała udział w licznych projektach mających na celu wzrost efektywności i jakości w obszarach operacyjnych. Obecnie zarządza 200 – osobowym Pionem, koncentrując swoje działania na skutecznej windykacji polubownej. Absolwentka Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni na kierunku Zarządzanie, Coach, Juror 7, 8 i 9 edycji konkursu Telemarketer Roku.

Łukasz Borysławski
Business Line Manager-Employee Benefits – Edenred Polska
Odpowiedzialny za rozwój linii biznesowej Employee Benefits w Edenred Polska.
Od 7 lat doradza klientom, jak w oparciu o benefity pozapłacowe budować skuteczną politykę Employer Branding, wzmocnić wizerunek pracodawcy i zwiększyć satysfakcję pracowników.
Autor licznych wystąpień i warsztatów edukacyjnych,w których chętnie dzieli się swoją wiedzą w obszarze benefitów pozapłacowych. Co jest trendy, a co passe? Jakich rozwiązań pracownicy potrzebują? Jak spełnić ich realne potrzeby?
Doświadczony ekspert, który o benefitach wie już chyba wszystko…

Elżbieta Wróbel
Sales Manager Spendeo by Edenred, Edenred Polska
Odpowiedzialna za rozwój linii biznesowej Expense Management w Edenred Polska.
Manager z ponad 17 letnim doświadczeniem w obszarze benefitów pozapłacowych. Od 2018 roku odpowiedzialna za rozwój innowacyjnego produktu Spendeo by Edenred na rynku polskim.
Doradza klientom jak efektywnie zarządzać wydatkami służbowymi, otwierając się na nowe rozwiązania technologiczne, które wspomagają firmy w planowaniu, realizacji i rozliczaniu wydatków oraz podróży służbowych.

Piotr Wnorowski
Doradca podatkowy, ekspert OSCBR
Sprawami podatkowymi zajmuje się od bez mała 25 lat. Doświadczenie zdobywał zarówno w administracji skarbowej, jak i w jednej z najbardziej znanych w kraju kancelarii adwokackich. Od 2001 roku posiada uprawnienia doradcy podatkowego. Pracował dla należących do największych w swoich sektorach instytucji finansowych i firm telekomunikacyjnych. Obecnie prowadzi własną praktykę.
Specjalizuje się w opodatkowaniu międzynarodowym, kwestiach podatkowych związanych z własnością intelektualną, informatyką oraz działalnością innowacyjną. Reprezentuje klientów w postępowaniach podatkowych i kontrolnych a także w postępowaniach przed sądami administracyjnymi.

Olga Grzybowska
Account Director
Z marketingiem związana od 6 lat, z czego 4 lata po stronie marek. W agencji 19 Południk, odpowiada za kontakt z markami takimi jak: Kaufland, Dan Cake, Lotos, Gemini Park Tychy, Classen, Irena Eris. Zajmuje się również badaniami marketingowymi, researchem, koordynowaniem działań marketingowych. Umiejętnie wykorzystuje wiedzę pozyskaną na studiach z zakresu psychologii reklamy, psychologii społecznej jak i neuromarketingu. Zaangażowana w każdy nowy projekt. Kreatywnie i twórczo podchodzi do wszystkich zadań. Chętnie korzysta z badań, wykorzystując do tego umiejętność analitycznego myślenia. Od 2018 roku jako członek zarządu w agencji 19 Południk odpowiada również za działania promocyjne oraz współtworzenie strategii marki własnej agencji.

Jakub Cupiał
Strategy Consultant
W branży reklamowej od 2013 roku. Wiedzę praktyczną zdobywał na uczelniach w Polsce i we Francji. Od początku związany z działem strategii, szczególnie skoncentrowany na projektach badawczych poprzedzających projektowanie strategii. Odpowiadał za opracowanie strategii komunikacji takich marek jak Lotos, TDJ Estate, Podkarpacka Regionalna Agencja Turystyczna, Dan Cake, Kaufland, Pratia, Gemini Park Tychy, 3M, Fundacja Orange, Volvo Trucks, Makita, Tiny Love czy Palma. W agencji 19 Południk odpowiada również za szkolenia oraz warsztaty z zakresu strategii oraz marketingu.

Monika Wótkowska
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego wydziału Biologii oraz Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Zarządzanie Łańcuchem Dostaw oraz Zarządzanie Projektami, Trener Biznesu.
Od 2002 roku w sektorze farmaceutycznym zarządza zespołami sprzedażowymi oraz projektami technologicznymi a także planowaniem popytu.
Współwłaścicielka agencji żeglarskiej LobSter założonej w 2015 i zajmującej się organizacją rejsów turystycznych dla całych rodzin. 85% klientów agencji pochodzi z mediów społecznościowych, głównie z platformy Facebook oraz Instagram. Głównym kanałem komunikacyjnym z potencjalnymi nabywcami usług jest BLOG oraz newsletter.

Elżbieta Pytel
Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddziału Okręgowego w Kielcach, Dyrektor Finansowy Główny Księgowy w firmie budowlano-produkcyjnej, wykładowca rachunkowości na kursach w ramach certyfikacji zawodu księgowego organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach, doświadczenie zawodowe zdobyte w firmie audytorskiej oraz w spółkach z branży finansowej, budowlanej, produkcyjnej

Rafał Twardowski
Dyrektor Zarządzający w Robotics Smart Solutions Sp. z o.o. we Wrocławiu
Jest menedżerem specjalizującym się w efektywnym zarządzaniu operacyjnym, ukierunkowanym na wzroście wartości firmy. Poszukuje najlepszych rozwiązań i pełnej synergii pomiędzy rozwojem, sprzedażą, produkcją/wdrażaniem usług. Jego głównym celem jest rozwój biznesu poprzez zdobywanie trwałej przewagi konkurencyjnej.
Istotą jego sukcesu jest praca zespołowa, innowacyjne myślenie, przełamywanie stereotypów i osiąganie wyznaczonych celów.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w firmach usługowych i produkcyjnych oraz profesjonalnym doradztwie biznesowym. Jest certyfikowanym Coach-em ICC.

Aleksandra Pietruczuk
magister, absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Od 2017 roku dyrektor Centrum Usług Procesowych do spraw procesów transakcyjnych w spółce Impel Business Solutions we Wrocławiu.
Posiada bogatą karierę zawodową związaną z obszarem finansów, a doświadczenie zdobyła pełniąc kluczowe funkcje w wielu firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych.
Obecnie swoje kompetencje rozwija wdrażając procesowość i nowe technologie w obszarze księgowości spółki IBS. Wierzy, że przyszłość w księgowości należy do nowej generacji księgowych tzw. techno-księgowych, którzy świetnie poruszają się w środowisku nowoczesnych technologii.

Lilianna Poradzińska
Założycielka i prezes zarządu spółki Testility zajmującej się audytami i testami oprogramowania. Prezes zarządu Cyber Security Center, podmiotu wyspecjalizowanego w zwiększaniu cyberbezpieczeństwa firm oraz prowadzącego likwidację szkód cyber i OC dla towarzystw ubezpieczeniowych.

Tomasz Gaj
Prezes Zarządu Findia Sp. z o.o.
Z branżą ubezpieczeniową związany od ponad 20 lat, od 8 lat prowadzi własny biznes zarządzając spółką Risk Partner, wprowadzającą na polski rynek innowacyjne rozwiązania ubezpieczeniowe w obszarze ochrony prawno-podatkowej. Założyciel i prezes zarządu Findia Sp. z o.o. podmiotu specjalizującego się̨ w ubezpieczeniach spółek technologicznych oraz cyber. Findia reprezentuje międzynarodowy rynek Lloyd’s, światowego lidera ubezpieczeń specjalistycznych. Strategią Findi jest budowa unikalnych programów ubezpieczeniowych oraz rozwój lokalnych kompetencji w ocenie ryzyka i likwidacji szkód.

Krzysztof Rutecki
CEO w Encedo Limited
Przedsiębiorca, inżynier, hacker sprzętu i oprogramowania. Z branżą IT związany od 2004 roku. Od 2014 CEO Encedo Limited, startupu z siedzibą w Londynie, pracującego nad rozwiązaniem problemu bezpieczeństwa danych i zaufania w rozwiązaniach chmurowych.

Aleksander Kusz
Prezes Zarządu, Biuro Rachunkowe DEBET
Księgowością zajmuje się od 1988 roku, biuro rachunkowe prowadzi od 1990 roku, doradca podatkowy od 1998 roku.
Ponadto prowadzi wydawnictwo z literaturą fantastyczno-naukową. Interesuje się historią starożytną. Uprawia nordic walking. W weekendy uwielbia gotować. Odwiedza ciekawe zakątki świata.

Maciej Welc
Od ponad 20 lat zajmuje się rozwojem oprogramowania. Wielokrotnie pomógł organizacji osiągnąć dojrzałość procesową potwierdzoną badaniem certyfikowanym przez Software Engineering Institute. Jako absolwent Executive MBA łączy ze sobą światy IT oraz Biznesu. Prywatnie pasjonat gier planszowych związany z Wrocławskim Festiwalem Gier Planszowych GRATISLAVIA od początku jego istnienia.

Dagmara Szadkowska
Dyrektor Personalny Tax Care S.A. z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu kapitałem ludzkim. Absolwentka prawa Uniwersytetu Łódzkiego oraz licencjonowany doradca podatkowy. Ekspert w zakresie stosunków prawnych pracowników objętych procesem fuzji lub przejęcia przedsiębiorstwa.

Marta Rogacka, getsix®
Senior Customer Relations Manager/Prokurent

Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze outsourcingu płac i rachunkowości, od 10 lat związana z getsix®, gdzie m.in. jest odpowiedzialna za współpracę z potencjalnymi, jak i aktualnymi klientami, za kierowanie oraz nadzór nad związanymi z tym procesami, a także za rozwój i koordynację stworzonego na te potrzeby departamentu ds. obsługi klienta Customer Desk w oddziałach getsix Poznań oraz Szczecin

Bogumił Pacek
Współwłaściciel Licencjonowanego Biura Rachunkowo-Podatkowego EKSPERT s.c. w Skarżysku-Kamiennej.
Posiada wykształcenie ekonomiczne w kierunku rachunkowości oraz ponad 40 letnią praktykę w służbach finansowo-księgowych i ekonomicznych, oraz zarządzaniu tymi służbami i jednostkami – głównie produkcyjnymi. W początkowym okresie praktyki doświadczenie zawodowe kształtował w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych przemysłu lekkiego. W okresie transformacji gospodarczej współzarządzał różnymi małymi firmami i spółkami produkcyjnymi oraz usługowymi – zawsze nadzorując bezpośrednio służby księgowe. Od 20 lat prowadzi Biuro Rachunkowe EKSPERT jako wspólnik spółki cywilnej. Spółka ESPERT osiągnęła znaczącą pozycję na rynku lokalnym, między innymi dzięki doświadczeniu Wspólników i ciągłemu procesowi dokształcania oraz aktywności środowiskowej w ramach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce O. Kielce.